آیا هندوانه برای سرماخوردگی ضرر دارد | آیا هندوانه برای سرفه مضر است

ایا هندوانه برای گلودرد ضرر دارد, خوردن هندوانه برای سرما خوردگی ضرر دارد

ایا هندوانه برای گلودرد ضرر دارد

سرماخوردگی بیماری واگیرداری است که معمولا در فصل سرما بیمارها مبتلا به ان می شوند که بشتری تاثیر ان بر روی بینی و گلو  همراه با آبریزش بینی می باشد. علائم اولیه سرماخوردگی همراه است با بی حالی ، سردرد و تب است که با گذشت مدتی سرفه و آبریزش بینی همراه می شود و دوره درمان ان یک هفته تا 10 روز است و در بعضی از افراد تا چند هفته ادامه دارد. بیمار هنگام سرماخوردگی باید به پزشک مراجعه کند و از مصرف سر خود داروهای شیمیایی خوداری کند که عوارض بسیار خطرانی مخصوصا برای بچه دارد ولی برای درمان سریعتر از غذا و میوه های که برای سرماخوردگی خوب است مصرف شود.

چه میوه های برای سرماخوردگی مضر است

وقتی بیمار دچار ویروس سرماخوردگی می شود باید در مصرف خوراکی های مختلف دقت و مراقب بیشتری کند که باعث بدتر شدن بیماری نشود بعضی از خوارکی ها و میوه ها برای سرماخوردگی مضر هستند که باعث کند شدن روند بهبودی می شوند. خرمالو  و پرتقال ترش (بر خلاف تصور) نام میوه های هستن که برای سرماخوردگی مضرن و مصرف ان باعث شدیدتر شدن سرماخوردگی می‌شود و در زمان سرماخوردگی باید از خوردن انها پرهیز شود. 

آیا هندوانه برای سرماخوردگی ضرر دارد

میوه هندوانه خاصیت بسیار زیادی دارد، که مصرف ان باعث جلوگیری از بیمارهای مختلف می شود با مصرف کردن هندوانه از مبتلا شدن به دیابت و حمله قلبی پیشگیری کنید.هندوانه سرشار از انتی اکسیدان های قوی که به بدن کمک می کند تا رادیکال های ازاد بدن را خنثی کند. بر خلاف تصور خیلی از بیمارانی که مبتلا به سرما خوردگی هستند هندوانه برای سرما خوردگی ضرر ندارد که هیچ با توجه به اینکه داری منبع ویتامین C است از سرما خوردگی جلوگیری می کند و در زمان سرما خوردگی به بهبود سریع کمک زیادی به بیماران می کند. البته از مصرف بیش از حد میوه هندوانه برای سرما خوردگی با پرهیز کرد که احتمال دچار شدن به بیماری های مثل اسهال یا ناراحتی های دستگاه گوارش ایجاد کند و بهتر است هنگام خوردن هندوانه برای درمان سرماخوردگی بیرون از یخچال نگهداری شود.

آیا هندوانه برای سرفه مضر است

سرفه یک شوک می باشد که باعث پیدایش یک مکانیزم محافظتی طبیعی جهت ازی بین بردن مجاری تنفسی از ترشحات و اجسام خارجی می‌شود. سرفه کردن و گلو درد همیشه از نشانه های سرماخوردگی نیست ممکن است حساسیت های فصلی ، گرد و غبار و موارد دیگر باشد گلودرد و سرفه کردن یکی از عوارض سرماخوردگی است که در صورتی که شدید نباشد و نیازی به مراجعه به پزشک ندارید با خوردن بعضی از میوه ها که برای سرماخوردگی مضر نیستند می توان استفاده کرد. هندوانه سرشار از ویتامین C است که برای سرماخوردگی توصیه شده و مصرف ان برای درمان سرفه و گلو درد در دوران سرما خوردگی بسیار مفید است که بهترین زمان برای مصرف ان قبل از خوردن غذا می باشد. همچنین مصرف اناناس برای درمان سرفه های خشک و خوردن کیوی که معدن ویتامین ث است و دارای ویتامین هایی مثل A ، E می باشد برای درمان سریع سرفه و گلود در در خانه توصیه می شود. 

تهیه اب هندوانه برای درمان سرما خوردگی

بهترین روش مصرف هندوانه برای بهبودی سرما خوردگی و از بین بردن سرفه ها و گلودرد بصورت اب هندوانه است. اب هندوانه بسیار شیرین است و باعث از بین بردن تلخی دهان هنگام سرماخوردگی می شود برای تهیه اب هندوانه ابتدا هنداونه را در دستگاه اب میوه گبری میریزم (تقریبا 10 دقیقه) بعد از جدا شدن اب و رد شدن از صافی ان را در لیوان می ریزیم و نباید از یخ استفاده شود یک قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید و بگذارید خوب مخلوط شوند،

آیا هندوانه برای سرماخوردگی ضرر دارد | آیا هندوانه برای سرفه مضر است

ایا هندوانه برای گلودرد ضرر دارد, خوردن هندوانه برای سرما خوردگی ضرر دارد

ایا هندوانه برای گلودرد ضرر دارد