چرا زیتون از محصولات مهم کشور مراکش است - جواب سوال دلیل اینکه محصول زیتون مهم ترین محصول کشور مراکش است چیست

در این مقاله از سایت اپ ناز جواب سوال به چه علت زیتون از محصولات مهم مراکش می باشد بررسی می شود و همچنین برای دیدن مطالب مشابه به قسمت دانستنی های جالب سایت اپ ناز مراجعه فرمایید

چرا زیتون از محصولات مهم کشور مراکش است

چرا زیتون از محصولات مهم کشور مراکش است

زیتون نام میوه بهشتی است که نام و خاصیت زیتون در قران امده و سرشار از مواد مغذی و مفید برای بدن می باشد و برای جلوگیری از بیماری های مانند پوکی استخوان، جلوگیری از سرطان، کاهش التهاب، جلوگیری از حساسیت، درمان کم خونی، محافظ پوست و مو بسیار مناسب است

زیتون مهم ترین محصول در مراکش

خاک کشور مراکش با توجه به آب هوای معتدلش و بارندگی در زمینه کشاورزی بسیار مناسب می‌باشد. مناطق مرکزی و شمالی مراکش مملو از درختان زیتون و میوه‌است و در واقع این شرایط کشور مغرب را به یکی از صادر کنندگان عمده زیتون، تبدیل کرده‌است، میوه و سبزیجات نیز از اقلام دیگر صادراتی این کشور می‌باشد.

خاصیت های جالب میوه زیتون

زیتون میوه‌ی قدرتمند و خوشمزه‌ای است که می‌تواند برای بدن انسان مفید باشد و مزایای بسیاری همچون جلوگیری از پوکی استخوان، جلوگیری از سرطان‌های متعدد، کاهش التهاب و ورم مفاصل، بهبود سیستم گوارش، تسکین واکنش‌های آلرژیک، بهبود جریان خون، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی، افزایش عملکرد شناختی، مبارزه علیه عفونت‌ها و کاهش فشار خون دارد. منافع سلامتی و پزشکی زیتون عمدتاً به خاطر وجود مواد مغذی، مواد معدنی، ویتامین‌ها و ترکیبات آلی همچون آهن، فیبر، مس، ویتامین E ، ترکیبات فنولی، اولئیک اسید و آنتی اکسیدان‌های مختلف است. اجازه دهید نگاهی گذرا به مزایای زیتون بیندازیم. درصدهای مورد نیاز بدن در هر ۱۰۰ گرم زیتون.

چرا زیتون از محصولات مهم کشور مراکش است

زیتون میوه بهشتی

کلمه ی «زیتون» ،شش بار در قرآن آمده است و یکبار هم،در سوره ی مؤمنون آیه ی20 به طور غیر مستقیم،از آن، به عنوان درختی که دارای روغن است و در کوه «صنعا» یافت می شود،یاد شده است. در قرآن، زیتون،دو بار،به صورت تنها و دو بار،همراه با سایر میوه ها مثل:خرما، انار، انگور و انجیر آورده شده است . وهوالذی انزل من السماء ماء فاخرجنا به نبات کل شیء فاخرجنا منه خضرا نخرج منه حبا متراکبا و من النخل من طلعها قنوان دانیة و جنات من اعناب والزیتون و الرمان مشتبها وغیرمتشابه انظروا الی ثمره اذا اثمر وینعه ان فی ذلکم لایات لقوم یومنون.( انعام / 99 )

چرا زیتون از محصولات مهم کشور مراکش است