جواب آن چیست که گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا ندارد:کوزه

چیستان اشیاء و اجسام - سخنان و جملات زیبا-حکایات-اطلاعات ...

rrahgozar.blogfa.com/post-100.aspx
24- آن چیست که پنج انگشت دارد ولی گوشت و استخوان ندارد؟ 25- آن چیست که همیشه دستش به کمرش است و ایستاده؟ 26- چیست آن چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا ...
۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - پاسخ چیستان کودکان نهم : ” کوزه ” هم گردن داره هم دست ولی سر و پا نداره ... چیستان کودکانه 9 – آن چـیـست کـه گــردن دارد اما سـر نـدارد . دسـت دارد امــا ...

معما و چیستان کودکانه - بیتوته

www.beytoote.com/baby/fun-baby/puzzles-and-riddles.html
آموزش تصویری نقاشی اختاپوس هشت پا ... رنگ سفید صخره ها آید میان سفره ها هرکس نداند نام او مزه ندارد کام او. 2. نه انگورم نه انار هم در ... آن چیست که پای کوه نشسته و عمامه به سر دارد؟ 6. آن چیست ... آن چیست که گردن دارد اما سرندارد. دست دارد اما پای ندارد؟ 10.

شادگان ابتکار - چیستان

majd32.blogfa.com/category/27
رنگ سفید صخره ها آید میان سفره ها هرکس نداند نام او مزه ندارد کام او. 2. نه انگورم نه انار هم در ... آن چیست که گردن دارد اما سرندارد. دست دارد اما پای ندارد؟ 10. همه اطاق را پر میکند .... که جا به کوه و صحرا دارد.سیصد سر و ده شکم دو صد پا دارد از هیبت او جمله بلرزد عالم.
۸٫ آن چیست که گردن دارد اما سرندارد. دست دارد اما پای ندارد؟ ۹٫ همه اطاق را پر میکند اما از سوراخ کلید بیرون میرود؟ جواب. ۱٫ نمک. ۲٫ انجیر. ۳٫ شانه. ۴٫ جای پا. ۵٫ سایه.

اجتماعی - ادبی - سیاسی - معما و چیستان(کودکانه )

142142.blogfa.com/post/121/-معما-و-چیستان(کودکانه-)
آن چیست که پای کوه نشسته و عمامه به سر دارد؟ 6. آن چیست که اگر به ... آن چیست که گردن دارد اما سرندارد. دست دارد اما پای ندارد؟ 10. همه اطاق را پر ... آن چیست که دو پا دارد و دو پای دیگر هم قرض می کند و می رود و کسی هم به گردش نمی رسد؟ 2- آن چیست که هرچه از ...

چیستان با جواب - رومشگان نیوز

kikobad.persianblog.ir/post/248/
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - خواهی که شودزده بزن گردن او ... 26-آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیزمی شود ... چون دست به او نهی زند اندازه فزون. ... 38-آن چیست که پا و سر ندارد. .... 117- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟

معمای شماره جواب معما چیست ندارد معمای شماره جواب معمای گردن ...

weblog24.com/.../معمای-شماره-جواب-معما-چیست-ندارد-معمای-شماره-جواب-معم...
معمای شماره 4\- ان چیست که سر ندارد ولی گردن دارد، دست دارد ولی پا ندارد؟ ... این حلزون می تواند 5 متر بالا برود، اما شب هنگام، به خواب رفته 4 متر به پایین سر می خورد.
۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Jul 24, 2014 - آن چیست که دست و پا و شکم و دهان دارد اما سر ندارد/ یه راهنمایی .... پاسخ چیستان کودکان نهم : " کوزه " هم گردن داره هم دست ولی سر و پا نداره .

آن چیست که گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا ندارد

blog-news.rozblog.com/.../آن-چیست-که-گردن-دارد-اما-سر-ندارد-دست-دارد-...
24- آن چیست که پنج انگشت دارد ولی گوشت و استخوان ندارد؟ 25- آن چیست که همیشه دستش به کمرش است و ایستاده؟ 26- چیست آن چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا .
۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خواهی که شودزده بزن گردن او ... ۲۶-آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیزمی شود ... چون دست به او نهی زند اندازه فزون. ... ۳۸-آن چیست که پا و سر ندارد. .... ۱۱۷- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟
1-آن چیست که چه پرباشدوچه خالی وزنش یکی است 2-یک زن ... خواهی که شودزده بزن گردن او ... 26-آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیزمی شود ... چون دست به او نهی زند اندازه فزون. ... 38-آن چیست که پا و سر ندارد. .... 98- آن چیست که اگر از ارتفاع زیاد به زمین افتد نمی شکند اما اگر در دخمه ای افتد می شکند؟
233 - آن چیست که پا و سر ندارد - گرد است و دراز در ندارد توی شکمش ... 255 - آن چیست که نه دست دارد و نه پا اما خبر می برد به همه جا(255)؟ 256 - آن چیست که ... 303 - چیست آن چیزی که باشد هم به گردن هم به گوش هم در گردو باشد و هم داردش گردو فروش(303)؟

اون چیه که دست و پا وشکم و دهان دارد ولی سر ندارد - 1

blogsabz.rozblog.com/.../اون-چیه-که-دست-و-پا-وشکم-و-دهان-دارد-ولی-سر-...
۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Jul 24, 2014 - آن چیست که دست و پا و شکم و دهان دارد اما سر ندارد/ یه راهنمایی .... پاسخ چیستان کودکان نهم : " کوزه " هم گردن داره هم دست ولی سر و پا نداره .
2- آن چه باشد که سر بر افلاک است، پای او غرق در دل خاک است، رنگ او سرخ و زرد و گاه ... 5- آن چیست که نه دست دارد و نه پا، در همه جای زمین است و نمی رود به هیچ جا؟ ... 3- از خوردنی هاست اما هیچکس دوست ندارد آن را بخورد. ... 7- آن چیست که یک چشم و یک پا دارد؟

گردن دارد سر ندارددست دارد پا ندارد | پرسشکده

www.3000777.com/g.aspx?q=گردن_دارد_سر_ندارددست_دارد_پا_ندارد...
24- ان چیست که پنج انگشت دارد ولی گوشت و استخوان ندارد؟ 25- ان چیست که همیشه دستش به کمرش است و ایستاده؟ 26- چیست ان چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا .

گردن دارد سر ندارد ، دست دارد پا ندارد | پرسشکده

www.3000777.com/g.aspx?...گردن_دارد_سر_ندارد...دست_دارد_پا_ندارد...
24- ان چیست که پنج انگشت دارد ولی گوشت و استخوان ندارد؟ 25- ان چیست که همیشه دستش به کمرش است و ایستاده؟ 26- چیست ان چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا .
۶ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اون چیه که دست و پا و شکم و دهان دارد اما سر ندارد. ... بهونه که می گیره نق که میزنه بی حوصله که میشه یعنی... ____ ?... تولدت مبارک عزیزم ا شمام هم تولد ...

ان چیست که دست وپاوشکم ودهان دارد سرندارد | بیتوته

www.ibeytoote.ir/g.aspx?...ان_چیست_که_دستپاوشکم...دارد_سرندارد...
10020- ان چیست که یک دهان و دو پا دارد؟ ... 24- ان چیست که پنج انگشت دارد ولی گوشت و استخوان ندارد؟ ... 26- چیست ان چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا ندارد؟

اون چیه که دست و پا داره دهان داره ولی سر نداره | دانشنامه پیامکی

www.3000777.ir/g.aspx?q=اون_چیه_که_دست_و_پا_داره...سر...
Apr 4, 2013 - 2-ان چیست که دست و پا و شکم و دهان دارد اما سر ندارد؟ 3-سفید است ... چیستان کودکانه نهم : ان چیست که چیستان است گردن داره ولی سر نداره . دست داره ولی ...
9-آن چیست که پا و سر ندارد جز نام دو جانور ندارد اندر شکمش ستارگانند اندام ظریف چون صنوبر دارد 10-آن چیست قبای زرد در بر دارد تلخ است ولی طعمی چو شکر دارد زرد است و معطر آید به مشام با هزاران سوار ... چو دست بردم گل از باغش بچینم همه چادر سفید سینه بلوری ... 44- این چیست که تاج نقره بر سر دارد بر گردنش از هر طرفی زنجیر است ؟

معما با جواب - تالار گفتمان کلاس ششم

darklord.vcp.ir/forum/thread-66976-34341.html
۲۶ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ۱-نه دست دارد، نه پا دارد، از همه جا خبر دارد؟ ... 14- آن چیست که صدا دارد اما گلو ندارد؟ ... 18- آن چیست که پایش در سر است و رویش در پا؟ ... دارد وز آتش سرخش تاج و افسر دارد نا کرده گناه روی او چون قیر است بر گردنش از هر طرفی زنجیر است ؟

اون چیه که دست وپاوشکم ودهان دارداماسرندارد؟ | ویکی‌پدیا ...

www.fa-wikipedia.ir/g.aspx?q...که_دستپاوشکم...دارداماسرندارد؟...
16- ان چیست که چهار پا دارد ... 20- ان چیست که یک دهان و دو پا دارد؟ 21- ان چیست که یک چشم ... 26- چیست ان چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا ندارد؟ 27- ان چیست که ...

چیستان آباد - تی نیوز

tnews.ir/news/39279963057.html
۱۶ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آن چیست که گردن دارد اما سر ندارد، دست دارد، اما پا ندارد؟ * آن چیست که پوست دارد ولی جاندار نیست، برگ دارد ولی درخت نیست؟ * آن چیست وقتی بالا می ...

گردن دارد سر ندارددست دارد پا ندارد | ویکی پدیا ایران

www.wikipedia-iran.ir/g.aspx?...گردن_دارد_سر_ندارددست_دارد_پا_ندارد...
24- ان چیست که پنج انگشت دارد ولی گوشت و استخوان ندارد؟ 25- ان چیست که همیشه دستش به کمرش است و ایستاده؟ 26- چیست ان چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا .

آذر ۱۳۹۰ - هلی زلکا - Blogfa

zeleka.blogfa.com/9009.aspx
۱-نه دست دارد، نه پا دارد، از همه جا خبر دارد؟ ... 14- آن چیست که صدا دارد اما گلو ندارد؟باد ... 18- آن چیست که پایش در سر است و رویش در پا؟ ... 41- این چیست که تاج نقره بر سر دارد وز آتش سرخش تاج و افسر دارد نا کرده گناه روی او چون قیر است بر گردنش از هر ...

جواب معما و چیستان - کانون فرهنگی آموزش

www.kanoon.ir › دبستانی ها › معما و چیستان
۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - رنگ سفید صخره ها آید میان سفره ها هرکس نداند نام او مزه ندارد کام او. 2. نه انگورم نه انار هم ... آن چیست که پای کوه نشسته و عمامه به سر دارد؟ 6. آن چیست که ... آن چیست که گردن دارد اما سرندارد. دست دارد اما پای ندارد؟ 10. همه اطاق را پر میکند اما از سوراخ کلید بیرون میرود؟ جواب. 1. نمک. 2. انجیر. 3. شانه. 4. جای پا. 5. قارچ. 6. سایه.
9-آن چیست که پا و سر ندارد جز نام دو جانور ندارد اندر شکمش ستارگانند اندام ظریف چون صنوبر دارد 10-آن چیست قبای زرد در بر دارد تلخ است ولی طعمی چو شکر دارد زرد است و معطر آید ... 44- این چیست که تاج نقره بر سر دارد بر گردنش از هر طرفی زنجیر است ؟ ... درحالی که این چراغ قوه ها با دمای 10 درجه سانتیگرادی کار می کند، اما باید اذعان ...

چیستان از همه جا - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=275795
۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گردن دراز و باریک. 6- آن کیست که همه جا می رود ولی از خانه اش بیرون نمیرود؟ 7- آن چیست که گردن دارد اما سرندارد. دست دارد اما پای ندارد؟ جواب. 1- سطل آب ...

جالب وخواندنی

www-bytiler.blogfa.com/
9-آن چیست که از همه چیز بلندتر است ولی سایه ندارد؟ ... 10- آن چیست که نه دست دارد، نه پا، نه استخوان دارد، نه گوشت، ولی همیشه راه میرود و و هیچ وقت هم خسته نمی شود؟
10- آن چیست که نه دست دارد، نه پا، نه استخوان دارد، نه گوشت، ولی همیشه راه میرود و و هیچ وقت هم ... 9-آن چیست که پا و سر ندارد جز نام دو جانور ندارد اندر شکمش ستارگانند اندام ظریف چون صنوبر دارد .... 9 - چیست آنچه گردن دارد اما سرندارد دست دارد اما پای ندارد؟

ان چیست که گردن داره سرنداره دست داز پاندارد | پاسخ ساعتی

www.apple-watch.ir/g.aspx?...ان_چیست_که_گردن...سرنداره_دست...پاندا...
10012- ان چیست که بی زبان سخن میگوید از قول من و تو قصه ها میگوید با انکه در او نیست نه دندان و نه لب بی ... 26- چیست ان چه گردن دارد اما سر ندارد دست دارد اما پا ندارد ...

شی که گردن دارد سر ندارد دست دارد پا ندارد - فایندر بلاگز

www.finderblogs.ir/.../شی+که+گردن+دارد+سر+ندارد+دست+دارد+پا+ندارد....
معمای شماره ی 4- ان چیست که سر ندارد ولی گردن دارد، دست دارد ولی پا ندارد؟ .... حکم جنگ آمد تصور کن که سربازی نشستهغیرتش باقی ست اما اعتقادش را ندارد آب راکد را ...
مسأله ۲۶۰۴ حیوان حرام‌گوشتی که خون جهنده ندارد مانند مار و سوسمار، مرده آن پاک است، ... کنند تا حیوان بمیرد بعد بقیه را ببرند، کفایت نمی‌کند، اما در صورتی که آنها را .... مسأله ۲۶۲۲ اگر با وسیله شکار چون شمشیر بعضی از اعضای بدن حیوان مانند دست و پا ... که سر و گردن ندارد، حرام، و قسمتی که سر و گردن دارد، اگر سر آن را به دستوری که ...

مرداد ۱۳۹۲ - پاتوق دانش

baharsalehi1380.blogfa.com/1392/05
۲۱- آن چیست که نه دست دارد، نه پا، نه استخوان دارد، نه گوشت، ولی همیشه راه میرود و و هیچ وقت هم خسته نمی شود؟ ... ۲۵- این سر کوه، اَرّه اَرّه آن سر کوه، اَرّه اَرّه میان کوه، گوشت بره ... خواهی که شودزده بزن گردن او .... 117- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟
-آن چیست که چه پرباشدوچه خالی وزنش یکی است جواب کلیک کنید ۲-یک زن وشوهرهفت ... ۴-آن چیست سفیداست قندنیست ریشه دارد درخت نیستجواب کلیک کنید ۵-آن چیست سخت است ... خواهی که شودزده بزن گردن اوجواب کلیک کنید ۱۲-آن چیست می ... چون دست به او نهی زند اندازه فزون.اندر وسطش ... ۳۸-آن چیست که پا و سر ندارد.جز نام دو جانور ...
44- این چیست که تاج نقره بر سر دارد بر گردنش از هر طرفی زنجیر است ؟ ... آن چیست که شاخ دارد اما گاو نیست، بر پشتش باری سنگین دارد اما الاغ نیست، و هر گاه راه می رود پشت سرش ردی ... پیرمردی کهنسال است که موی سفیدش یک شب بیشتر عمر ندارد آن چیست؟ ... 9- آن چیست که نه دست دارد و نه پا، در همه جای زمین است و نمی رود به هیچ جا؟

چیست انچه گردن دارد سر ندارد دست دارد ولی پا ندارد | جستجو ...

peransia.com/.../چیست-انچه-گردن-دارد-سر-ندارد-دست-دارد-ولی-پا-ندارد.h...
معمای شماره ی 4- ان چیست که سر ندارد ولی گردن دارد، دست دارد ولی پا ندارد؟ ... به طوری که یک مرتبه آب همه سر را فرا گیرد ، اما شستن سر زیر دوش زیر شیر اشکالی ندارد.

چهار دوست

doostaneham.blogfa.com/
پا به پای کودکی هایم بیا >کفش هایت را به پا کن تا به تا > .... که گردن دارد اما سر ندارد دست دارداماپاندارد؟ جواب:کوزه. آن چیست! که بی جون است اما دنبال جان دار می گردد؟

ان چیست گردن دارد اما سر ندارد دست دارد ولی پا مدارد| آنی خبر

rpsp.anikhabar.ir/.../ان+چیست+گردن+دارد+اما+سر+ندارد+دست+دارد+ولی+پا+...
معمای شماره ی 4- ان چیست که سر ندارد ولی گردن دارد، دست دارد ولی پا ندارد؟ ... یه پا دارد و یه چشم،اما دست ندارد7-ان چیست که دوپا دارد و دو چشم و دست ندارد(نویسنده یاسین ...

ایسنا - پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی به 40 پرسش درباره حجاب

isna.ir/fa/print/.../پاسخ-آیت-الله-مکارم-شیرازی-به-40-پرسش-درباره
۱۷ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - آیا موهای مصنوعی، که بعضی از زن‌ها بر سر می‌گذارند، حجاب موهای طبیعی ... حجاب شرعی در مورد زنان پوشیدن تمام بدن به جز صورت و دست ها تا مچ می باشد، امّا بعضی از انواع پوشش که زینت ... اگر پا در آن پیدا باشد جایز نیست؛ ولی معلوم بودن حجم پاها ضرری ندارد. .... منظور از لباس زینتی، که پوشیدن آن اشکال دارد، چیست؟

سرگرمی من و داداش - چیستان

www.vilivili.blogfa.com/tag/چیستان
۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - چیستان 3: آن چیست که سر ندارد، کلاه دارد، یک پا دارد و کفش ندارد؟ چیستان 4: آن ... چیستان 6: آن چیست که سفید است اما برف نیست، ریشه دارد درخت نیست؟ ... 9- آن چیست که نه دست دارد و نه پا، در همه جای زمین است و نمی رود به هیچ جا؟

اندیشه

iranandisheh.blogfa.com/
خواهی که شودزده بزن گردن او 12-آن چیست می ... 26-آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیزمی شود ... چون دست به او نهی زند اندازه فزون. ... 38-آن چیست که پا و سر ندارد. .... 117- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟
سلام امام عزیزم دوست دارم هر چه سریعتر ظهور کنی و من تو را ببینم . به امید ان ... آن چیست که یک پا دارد و سه چشم ؟ ... اون چیه که شیرینه ولی طعم نداره، سنگینه ولی وزن نداره؟ ... اون کدوم جزیره ی ایرانیه که اگر سر و ته اش بکنی میشه تکلیف دانش آموزان؟ .... آیا میدانید کواک اردک تنها صدایی است که بازتاب ندارد و هیچ کسی هم دلیل آنرا نمی داند

تیر 1392 - لاله زار دره بید فریدن

darehbid-fereydan.blogfa.com/1392/04
۱۲ : آن چیست که گرگ دو تا دارد اما سگ یکی؟ ... گفب خواهی اگر بر نام من یابی کنون دست دو حرف اولم آغاز مار است دو حرف آخرم آغاز هیچ است .... 38-آن چیست که پا و سر ندارد. ..... اگر شما نیز قصد دارید، برای برطرف کردن تغییر رنگ دندان‌های خود که در بیشتر ...

خوش آمدید به وبلاگم

afg-rohollah.mihanblog.com/
۱۰- آن چیست که نه دست دارد، نه پا، نه استخوان دارد، نه گوشت، ولی همیشه راه میرود و و هیچ وقت هم خسته نمی شود؟ ... خواهی که شودزده بزن گردن او .... سیصد سر و ده شکم دو صد پا دارد از هیبت او جمله بلرزد عالم. ... ١١٧- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟

احکام وضو

ahkam.tv3.ir/index.php/matni/164-vuzo
3- آیا در وضو مسح پا را می توانیم با کف دست بکشیم یا با انگشتان هم می شود آنرا مسح کرد ؟ ... اگر سر و پاها خیس باشد ، موقع وضو گرفتن باید آن محل را خشک کنید . ... اما کلمه ی حبیب و عبد را می توان لمس کرد و اشکالی ندارد . .... 37-کسی که دو غسل بر او واجب شده است و شک دارد که یکی از غسل ها بر او واجب شده است یا خیر ،آیا می تواند ...

دنیای من

sadaf82.blogfa.com/
خواهی که شودزده بزن گردن او 12-آن چیست می ... 26-آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیزمی شود ... چون دست به او نهی زند اندازه فزون. ... 38-آن چیست که پا و سر ندارد. .... 117- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟

اسفند 1392 - معما،چیستان،مطالب علمی

darss.loxblog.com/posts/archive.php?pmonth=12&pyear=1392
خواهی که شودزده بزن گردن او ... 26-آن چیست که دوچشم دارد و وقتی انگشت به چشمانش فرو می کنی گوشهایش تیزمی شود ... 38-آن چیست که پا و سر ندارد. .... 117- آن چیست که پدر و پسر دارند اما مادر ندارد؟ ... این آبزیان در برخی از قسمت ها مانند یادگیری حرکات دست انسان ها از شامپانزه ها نیز جلوتر رفته اند و این درحالی است که آن ها بازو یا دستی ...

۲۹ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود ، اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد چطور ... 10- آن چیست که نه دست دارد، نه پا، نه استخوان دارد، نه گوشت، ولی همیشه راه میرود و و هیچ وقت ... 14- این سر کوه، اَرّه اَرّه آن سر کوه، اَرّه اَرّه میان کوه، گوشت بره! .... اگر پرگویی می کنم ایرادی ندارد، حرف زدن خود نوعی از سرگرمی است.