تاریخ روز ولنتاین 1397 در تقویم ایران کی است | تاریخ ولنتاین 2018 به میلادی چه روزی است

تاریخ ولنتاین 2019 (ولنتاین 97) در ایران چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز ولنتاین 2019 و سپندارمذگان 97

روز ولنتاین (valentine) معروف به روز عشاق که صدها سال پیش در بین مسحیان جهان و کشورهای غربی هر ساله با مراسم جشنی برگزار می شود. تاریخ ولنتاین 2019 در تقویم میلادی ۱۴ ماه فوریه است و در تقویم شمسی ولنتاین 1397 در تاریخ روز 25 بهمن ماه است البته در بعضی سالها امکان دارد ۲۶ بهمن ماه باشد. در ادامه این پست سایت اپ ناز تاریخ روز ولنتاین 97 - 2019 چه روزیه قرار داده می شود.

افسانه روز ولنتاین

طبق یک داستان مشهور قدیمی در روم باستان در زمان پادشاهی کلاودیوس دوم کشیشی با اسم والنتین زندگی می کرد. کلودیوس معتقد بودن سربازهای مجرد نسبت به انهایی که زن و فرزند دارند سربازان شجاعتر و جنگجوتر هستند.

 مردانی جوان که ازدواج می کردند با دستور امپراتوری به شدت مجازات می شدند. اما والنتین اعقاد داشت که این دستور درست نیست و پنهانی عقد سربازان رومی را با دختران مورد علاقه خود جاری می‌کرد. وقتی که کلاودیوس این امر را فهمید دستور قتل والنتین را صادر کرد و روز مرگ والنتین به روز عشاق معروف شد.

روز عشق ایرانی

نزدیک شدن به روز ولنتاین در همه مغازه های و خیابان های در ایران پرشده از کالاهای مرتبط با روز ولنتاین این درحالی است که هزاران سال قبل ولنتاین مسیحی ایرانیان باستان  روزی موسوم به روز عشق (سپندارمذگان) داشتند. تاریخ روز سپندارمذگان یا روز عشق در روز 5 اسفندماه می باشد.

فلسفه روز عشق به این صورت بوده است که در ایران باستان هر ماه را 30 روز حساب می کردند و هر ماه ها یک اسم داشتند و هریک از روزهای ماه نیز یک اسم داشتند.

سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می کردند.

تاریخ روز ولنتاین 1397

روز ولنتاین 97 کی هست | تاریخ ولنتاین 2019 چه روزیه | ولنتاین 1397

تاریخ دقیق ولنتاین در سال 97 چه روزی است , امسال ولنتاین چند شنبه است

مطالب مرتبط با روز ولنتاین در سایت اپ ناز

تاریخ روز جهانی تنبلی | تاریخ روز lazy day | روز تنبل ها چه روزی است

تاریخ روز پزشک سال 97 | روز جهانی پزشک چه روزی است | روز پزشک 97 چه تاریخی است

تاریخ عید قربان 97 چند شنبه است | عید قربان 1397 کی هست

روز جانباز 97 چندم است – چند شنبه روز جانباز سال 1397 است